Uwielbiamy domowe kosmetyki, przygotowane pod czujnym, własnym okiem. Dzisiaj nieco o najnowszym hicie, jakim bez wątpienia jest Oil pulling. Jak wybielić zęby domowym sposobem? Oto odpowiedź. 

Naturalne składniki w dodatku po taniości, to najlepsza broń na marketingowy wyścig szczurów. Co prawda w drogeriach i salonach dentystycznych możemy wybierać w produktach wybielających, ale żaden z nich nie jest w 100% naturalny i bezpieczny. Wręcz przeciwnie. Taka mieszanka składników chemicznych pozostawia po sobie znak. Może nie od razu, ale po kilku zabiegach wybielających, zęby będą słabsze, a w najgorszym przypadku zaczną się kruszyć i psuć. Jak więc walczyć z pożółkłymi zębami, które, bądźmy szczerzy, są super nieestetyczne i przynoszą nam wstyd?

Kosmetyki DIY są coraz bardziej popularne. Po przeczytaniu książki „Szczęśliwa skóra” jesteśmy w 100% przekonane, że nie ma nic lepszego niż balsam, krem czy pasta do zębów przygotowana z tego, co łatwo dostępne, czyli oleju kokosowego, oliwy z oliwek czy płatków owsianych. Każdy ma je w domu, więc pora wykorzystać je w inny sposób niż tylko w celu usmażenia kotleta.

OIL PULLING jest coraz bardziej popularnym, urodowym hitem, który bije rekordy w blogosferze. Na czym polega? Wszystko za sprawą magicznego połączenia oleju kokosowego z ksylitolem, sodą oczyszczoną lub kurkumą. W ten sposób mieszanka zyskuje właściwości antybakteryjne. Cudownie wpływa na szkliwo i wybiela je. Ten ekologiczny rodzaj pasty do zębów nie zawiera szkodliwych substancji, ani niebezpiecznych barwników.

Jedyne co może Cię szokować, to złocisty kolor kurkumy, który, jakby się mogło wydawać, może zabarwić na żółto szkliwo. Nic bardziej mylnego. Kurkuma to naturalny „wybielacz”, który gwarantuje super biały uśmiech. Do jego stosowania zachęca blogerka urodowa Farah Dhukai, której filmik, jak myje zęby mieszanką kurkumy z olejem kokosowym, stał się prawdziwym hitem. Potwierdza teorię, że kurkuma to superfood roku 2017, który warto wprowadzić do urodowej rutyny.


Pasta wybielająca z oleju kokosowego i kurkumy

Składniki:

  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 1/2 łyżeczki kurkumy

 

Wszystkie składniki połącz w miseczce. Nałóż mieszankę na szczoteczkę i szoruj nią zęby od 3-5 minut. Po wszystkim przepłucz wodą jamę ustną. Po wykonaniu tej czynności należy umyć zęby delikatną pastą do zębów, by kurkuma nie pozostała na szkliwie.


GET WHITE TEETH INSTANTLYYYYYY! 😁🐚💎 You need: ✅1tbs coconut oil ✅A pinch of turmeric 🔸mix the coconut oil and turmeric together to create a paste 🔸brush your teeth with the coconut oil and turmeric paste 🔸let sit on ur teeth for 5 mins 🔸rinse mouth and brush teeth as u normally would with ur regular toothpaste 👉🏽Do this as often as you can and you’ll get a brighter, whiter smile! No more chemicals! 😃 #damnfarahbackatitagainwiththeturmeric 👌🏾this is NOT a joke it REALLY WORKS! Yes the turmeric is yellow but once u rinse it off you’ll have brighter teeth instantly! The turmeric does NOT stain your teeth! ❤️❤️ #hudabeauty #wakeupandmakeup #vegas_nay #diytop #diy #makegirlz #makegirlzvid

Post udostępniony przez Farah D (@farahdhukai)