R O Ś L I N Y. Dzięki nim możemy oddychać, a jednak wiemy o nich tak mało. Może chcesz to zmienić? 


Otaczają nas z każdej strony. Mamy je w domu, tak blisko siebie. Mijamy codziennie w drodze do pracy, szkoły, sklepu. Są wszędzie.

Rośliny.

Przez większość określane jako zielone pnącza, które rosną dzięki słońcu i wodzie. I na tym się kończy. Nasza wiedza o roślinach jest mikroskopijna w stosunku do tego, co kryje w sobie świat natury. Okazuje się, że świat roślin jest naładowany ciekawostkami. Niektóre z nich szokują, inne są zaskakujące i nieprawdopodobne. Co jeszcze chcą nam przekazać rośliny oprócz pięknego wyglądu, zapachu i smaku? Książka “Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy”  autorstwa Anne-France Dautheville to 148 stron naładowanych ciekawostkami, sekretami i tajemniczym życiem tysięcy grzybów porostów, glonów i roślin. To magiczna lektura, która przenosi nas w jeszcze bardziej zakręcony świat natury.Tropikalne drzewo papaja jest spokrewnione z… kapustą! W angielskim ogrodzie botanicznym rośnie buk-gigant. Wyparowuje on 220 litrów wody na godzinę! Lotos potrafi sam wytworzyć ciepło. Temperatura między płatkami tego kwiatu wynosi 35 stopni Celsjusza! „Sekrety roślin” zapraszają nas do naprawdę zaskakującego, zielonego świata natury. Takich informacji nie zdobędziemy w szkole, na lekcjach przyrody czy biologii. Autorka przedstawia historię roślin w bardzo przyjemny sposób. Nie zamęcza czytelnika datami, ciężkimi, łacińskimi nazwami czy nudnymi formułkami. Każda ciekawostka przedstawiona jest w bardzo prosty, niemal zabawny sposób. Po książkę śmiało może sięgnąć uczeń podstawówki. Zdecydowanie można stąd wyciągnąć więcej niż ze szkolnego podręcznika.


Pozytywnie zaskoczyło mnie wydanie książki. Zielona okładka, przyjemna w dotyku, satynowy sznureczek (uwielbiam to!) i żółty papier dodają książce charakteru. Idealnie wpisuje się w tematykę przyrody. Książka jest lekka, dzięki temu sprawdza się w czasie podróży. Każda ze stron jest ciekawa. Nie jest to zbity, czysty tekst, którego ciężko się czyta. Wręcz przeciwnie. Mnóstwo rysunków, tabel, ciekawostek w formie „Moja babcia powiada”, łatwy, przyjemny język i przyjemne fonty. Zresztą zobaczcie same!Dziękuję Wydawnictwo Literackie! 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo literackie

>Facebook Wydawnictwa Literackiego<