Kremy BB to doskonała alternatywa dla ciężkich, mocno kryjących fluidów. Połączenie pudru z kremem nawilżającym  powinno zdać egzamin na skórze, która nie potrzebuje mocnego kamuflażu. Przez ostatni tydzień testowałyśmy krem BB od marki Ziaja. Poznajcie odpowiedzi na najciekawsze pytania. 

 

Czy po tygodniowym stosowaniu wystąpiły reakcje alergiczne? 

Jedna z nas jest posiadaczką cery wrażliwej i suchej. Druga – normalnej. Używałyśmy kremu BB każdego dnia, przez tydzień. Nie zaskoczył nas żaden pryszcz, przesuszenie skóry czy zaczerwienienie. Suche partie zostały mocno nawilżone i wygładzone. Wybrałyśmy krem BB do normalnej, suchej i wrażliwej cery. Oczekiwania zostały spełnione w 100%.


Czy wyróżnia się składem? 

Lista jest naprawdę długa, jak same widzicie na zdjęciu. Niestety szału nie robi. A to za sprawą silikonów lub innych dziwnych składników, jakich sporo. Zawiera parabeny, czego zdecydowanie nie lubimy. Plusem są filtry UVA i UVB, czyli absolutna konieczność, jeśli chodzi o tego typu kosmetyki do twarzy.


Jaki ma zapach?

Zapach kremu BB jest wyrazisty, lekko kwiatowy, bardzo przyjemny, co jest charakterystyczne dla wszystkich kosmetyków marki Ziaja. Utrzymuje się na twarzy przez max godzinę.

Jaki ma kolor? Dopasuje się do cery? 

Testowałyśmy odcień naturalny. Mamy bardzo jasne cery, ale odcień naturalny jest najjaśniejszym, jakie oferuje nam Ziaja. Drugim i ostatnim jest odcień opalony, brzoskwiniowy. Po rozpakowaniu tubki jednogłośnie stwierdziłyśmy, że naturalny kolor jest zdecydowanie za ciemny dla nas. Jednak po nałożeniu dopasował się do naszych, super jasnych karnacji. Niestety po kilku godzinach zaobserwowałyśmy nieestetyczne, ciemniejsze plamy wokół ust i na czole.


Jaką ma konsystencję? 

Jest lekko wodnista. Jeśli nie wsmarujemy go wystarczająco szybko, krem zastygnie i zostawi nieestetyczne smugi. Kilka razy zrobiły nam się takie w okolicach ust. Wyglądało to okropnie. Musiałyśmy zmyć kosmetyk i nałożyć go ponownie. Po dokładnym roztarciu krem BB Ziaja zapewnia satynowe wykończenie, niestety skóra się lepi. 


Jakie ma krycie?

Kremy BB charakteryzują się tym, że mają zdecydowanie słabsze krycie niż fluidy i pudry. Połączenie kremu i fluidu ma matować drobne niedoskonałości. Niestety w tym przypadku krem zdecydowanie jest za słaby. Niedoskonałości nie są wystarczająco zakryte. Kolejnym minusem są żółte i ciemne plamy, które tworzą się na skórze po nałożeniu produktu. Bardzo rzucają się w oczy w świetle dziennym. Skóra zaraz po nałożeniu jest lekko błyszcząca, potem matowieje, w końcu po 3-4 godzinach mocno się świeci. Jednym słowem nie jesteśmy zadowolone z krycia jakie oferuje nam Ziaja.


Jak oceniacie opakowanie? Jest przyjazne podróżom?

Opakowanie jest proste, charakterystyczne dla marki Ziaja. Biała plastikowa tubka z zatyczką jest wygodna w użyciu i krem nie wylewa się z niej po otwarciu. Kosmetyk zapakowany jest dodatkowo w kartonik oraz zafoliowany. Jest przyjazny podróżom i bez problemu zmieści się w kosmetyczce. Ma pojemność 50 ml. Jego regularna cena to około 10 zł.


Czy kupicie krem ponownie?

Bardzo lubimy kremy BB i testowałyśmy już wiele produktów. Niestety tym razem jesteśmy nieco rozczarowane. Raczej nie kupimy go drugi raz.